Strona główna » Kosze na pranie » Kosze wiklinowe na bieliznę
Hity sklepowe

Kosze wiklinowe na bieliznę

Wiklinowe kosze na bieliznę i pranie Wikmal
Wiklinowe kosze na bieliznę to pojemniki, w których gromadzona jest brudna odzież. Zaletą takich koszy jest to, że można ulokować w nich zabrudzone ubrania w oczekiwaniu na zgromadzenie odpowiedniej ilości tekstyliów do prania. Standardowo kosze na bieliznę wiklinowe mają wieko zamocowane na stałe. Sporadycznie pojawiają się także kosze z pokrywami luźnymi. Pojemniki nadal wyglądają imponująco, a brudna odzież jest niewidoczna dla gości.
Kosze wiklinowe na pranie wykonywane są z dwóch rodzajów wikliny: pełnej (tzw. pręcia wiklinowego) i łupanej (tzw. taśmy wiklinowej).
Wiklina pełna charakteryzuje się większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne niż wiklina łupana. Jednak używając tej drugiej do wyplatania koszy, zachowuje się pożądane wymiary z dużą precyzją pomimo, iż kosze wykonywane są ręcznie, a nie maszynowo. Tolerancja wymiarów wynosi +/- 1 cm, zaletą jest bardzo estetyczny wgląd - niestety trwałość krótsza.
Decydując się na kosze z wikliny pełnej należy brać pod uwagę +/- 3 cm tolerancji. Jest to skutkiem różnych grubości pędów wiklinowych, które są surowcem naturalnym. Niemożliwe jest wykonanie kosza w idealnych wymiarach pomimo ogromnych starań. Kosze na bieliznę z wikliny to przewiewne pojemniki, w których ubrania nie nabierają nieprzyjemnego aromatu, ponieważ mają dostęp świeżego powietrza, dzięki czemu nie ma obawy o rozwój drobnoustrojów.
Podczas doboru właściwego kosza wiklinowego na bieliznę należy zastanowić się jakie wymogi ma spełniać oprócz walorów dekoracyjnych.

Kupując kosz na bieliznę należy:
- wybrać odpowiedni kształt (prostokątny, narożny, okrągły, owalny),
- dobrać wielkość mebla do wielkości rodziny,
- wziąć pod uwagę wolną przestrzeń do zagospodarowania, czyli wymierzyć szerokość i głębokość wnęki, którą ma wypełnić kosz,
- dobrać odpowiedni kolor

W standardowych koszach na bieliznę oferowanych przez firmę Wikmal znajdują się kolory:
- odcienie naturalnej wikliny ( wiklina nie poddana żadnym zabiegom typu malowanie, lakierowanie, bejcowanie), czyli kolor słomkowy,
- odcienie drewna sosny (wiklina wybielana i rozjaśniana chemicznie),
- biały (wiklina malowana na kolor biały),
- odcienie brązu ( wiklina malowana na jasny i ciemny brąz),
- szary,
- heban (czarny),

Większość oferowanych koszy na bieliznę posiada bawełniane obszycie znajdujące się wewnątrz, a w celach dekoracyjnych wkład jest wyeksponowany na zewnątrz koszy. Obszycia są ściągane, dzięki czemu w razie potrzeby można je prać i prasować. Dostępne kolory wyściółek to: biały, czarny i brązowy.

Po przeanalizowaniu wszystkich detali pozostaje zakup odpowiedniego kosza na bieliznę i zadowolenie z użytkowania wybranego modelu.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do

Kosze wiklinowe Wikmal